Główna U Górali
U Górali
O nas
Oferta
Kontakt
Co warto zobaczyć
Tutaj znajdziesz opis najciekawszych miejsc, do których warto się wybrać
podczas pobytu u nas.
Jagniątków - powstał w 1650 r. założony przez czeskich protestantów, którzy uciekli na śląską stronę gór przed prześladowaniami religijnymi. Z czasem wieś się rozwijała - zajmowano się tkactwem chałupniczym, a później także szlifierstwem szkła. Jagniątków
Od połowy XIX w. Jagniątków znany jest jako miejscowość letniskowa
i zimowiskowa. Prędko powstała tutaj pensjonatowa zabudowa. Nazwa wcześniejsza Agnetendorf przetłumaczona była pierwotnie po wojnie na Agnieszków, zmieniona została w 1946 r. na obecną według klucza, że "agnes" po łacinie oznacza jagnię.
W wilii, która obecnie znana jest jako "Warszawianka", mieszkał
i tworzył niemiecki dramaturg, liryk i powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1912 roku, autor Śnieżne Kotły dramatu "Tkacze" - Gerhart Hauptmann.

Jagniątków to idealna baza do wycieczek po Karkonoszach.

W odległości 1 godz. drogi znajduje się zamek Chojnik - średniowieczny zamek położony na górze o wys. 627 m npm, udostępniony dla turystów, z wieżą widokową, z której w pogodny dzień widać całą panoramę gór.

Jeżeli masz więcej sił (wycieczka całodniowa), możesz wybrać się do Szklarskiej Poręby, a stamtąd na Szrenicę (1361 m npm) i dalej na Śnieżne Kotły.
Będąc w Szklarskiej Porębie warto obejrzeć wodospad Szklarki lub wybrać się wyżej, Kamieńczyk aby zobaczyć najwyższy w Karkonoszach wodospad Kamieńczyk.

Jeżeli jesteś zmotoryzowany, to w 20 minut dojedziesz do Karpacza, Schronisko Samotnia skąd możesz wyruszyć na zdobycie najwyższego szczytu Sudetów - Śnieżki (1602 m npm), mijając po drodze drewniany kościółek Wang
i jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie - schronisko Samotnia.
Z Karpacza masz już niedaleko do Kowar, w których znajdują się udostępnione do zwiedzania z przewodnikiem, sztolnie.


Jadąc w góry zabierz ze sobą wygodne buty z twardą podeszwą, najlepiej za kostkę, kurtkę przeciwdeszczową i bluzę lub polar. Pogoda w górach bywa zmienna.
DalejDalej